گزارش تصویری از نمایشگاه الکامپ

بیست و چهارمین دوره از نمایشگاه الکامپ در تاریخ ۶ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، با حضور شرکت‌های فعال در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور برگزار شد.


ادامه مطلب
9 موردی که باید در سئو (seo) حتما یاد بگیرید

وقتی برای اولین بار وارد دنیای سئو می شوید، ممکن است به علت گستردگی مطالبی که باید یاد بگیرید دچار سردرگمی شوید. بهتر است بدانید افرادی که در زمینه سئو حرفه ای شده اند دارای چندین سال تجربه می باشند و همواره در حال یادگیری مطالب جدیدی هستند که گوگل به عنوان بروزرسانی منتشر می کند.

مشخصا در ابتدا مواردی وجود دارد که باید یاد بگیرید و بعد از آن باید از تاکتیکها و استراتژی های جدید مطلع باشید.


ادامه مطلب
رشد آمازون رو به افول است، اما راهی برای نجات آن وجود دارد

بر طبق آخرین آمار خرید آنلاین RBC سرعت رشد آمازون در حال کاهش می باشد
بیشترین رشد آمازون در آمریکا بوده است در حالیکه همچنان چندین بازار دست نخورده خارجی وجود دارد
اینطور که از شواهد مشخص است آمازون هیچگاه مرتکب اشتباه نمی شود، با صنعت های بزرگی که بازار آنها را برهم می زند و محصولاتی که مشتریان همه روزه در فعالیت های روزمره زندگیشان استفاده می کنند.
در هفته گذشته آمازون با اعلام خرید داروخانه آنلاین پیل پک سهام دارویی را به هرج و مرج کشاند.


ادامه مطلب
رشد تجارت الکترونیک B2B طی پنج سال آینده
طبق پیش بینی ها، صنعتB2B  که توسط مبادله کالاها، به اشتراک گذاری اطلاعات و ارائه خدمات در میان کسب و کارها شناخته می شود رو به رشد و توسعه می باشد. بر اساس آخرین اخبار و تحقیقات انجام شده در این حوزه طرح های امیدوار کننده ای برای تجارت الکترونیک بنگاه های معاملاتی در جهان و پیش بینی شرایطی سودمند برای بازاریابان این صنعت و تامین کنندگان به ارمغان آورده است.
ادامه مطلب
یکشنبه, 03 تیر,1397
پنل ارسال ایمیل

همانند پنل ارسال پیامک (همانطور که در آموزش دهم توضیح داده شد) با دریافت پنل ارسال ایمیل می توانید از این قابلیت جهت ارسال ایمیل به صورت گروهی و در قالب های ساده، خبرنامه و رویداد به مخاطبان مدنظر خود استفاده نمایید.


ادامه مطلب
RSS
12345678
ایجاد بخش های اختصاصی در ویترین
پنجشنبه, 24 اسفند,1396

ایجاد بخش های اختصاصی در ویترین

ایجاد بخش های اختصاصی در ویترین

از نگاه مشتریان یک وجه تمایز تامین کنندگان مختلف جهت انتخاب محصولات مورد نظرشان، طراحی صفحات اختصاصی آنها به منظور آگاهی هر چه بیشتر مشتریان می باشد. بدین منظور تجارت اول قابلیت های منحصر به فردی را در اختیار تامین کنندگان سراسر کشور قرار داده است که کسب و کارها می توانند باکس های متفاوتی شامل : جدیدترین محصولات، دسته بندی محصولات، اخبار، گالری، مقاله و ... در صفحات اختصاصی خود ایجاد نمایید. این قابلیت به دو شیوه امکان پذیر می باشد.

روش اول:

برای استفاده از این قابلیت ها، پس از ورود به داشبورد و با ورود به ویترین خود، کافیست در قسمت راست صفحه اختصاصیتان یا در وسط صفحه خانه، با کلیک بر روی علامت مثبت (+) به تعداد نامحدود باکس ایجاد نمایید.

حال پنجره ذیل را مشاهده می نمایید، در قسمت ویرایش نمایه یک نمایه متناسب با باکس مورد نظرتان همچون archive  و ... را انتخاب نموده و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

سپس با انتخاب بخش ویرایش محتوا، پنجره زیر را مشاهده می نمایید:

 

 همانطور که در بخش قبل عنوان گردید یکی از مهمترین پارامترهای مدنظر مشتریان جهت انتخاب تامین کنندگان برای خرید محصولات و خدمات مورد نظرشان، طراحی ویترین می باشد. بدین منظور شما می توانید از منوی ویرایش محتوای باکس برای تکمیل امکانات سایت خود استفاده نمایید. در این بخش باکس های جستجو، دسته بندی محصولات، بخش صفحه، فهرست محتوا و لیست محصولات قابلیت اضافه شدن به ویترین را دارند که در ادامه توضیحات هر بخش ارائه می گردد.


 باکس جستجو :

 ابتدا نام مناسب (بطور مثال جستجو) را در بخش عنوان درج نمایید، سپس بر روی گزینه جستجو از گزینه های موجود در نوار ابزار مانند تصویر ذیل کلیک نمایید، در بخش محتوا کد کوتاهی (shortcode) ایجاد می گردد.

 پس از ذخیره تغییرات در پنجره فوق، در صفحه اختصاصی شما، مانند تصویر، باکس جستجو نمایش داده می شود. همانطور که در تصویر ملاحظه می فرمایید، مشتریان می توانند از طریق این باکس محصول مورد نظر را جستجو نمایند.


دسته بندی محصولات :

 ابتدا پس از درج نام مورد نظرتان در بخش عنوان، شما می توانید منوی دسته بندی محصولات را از نوار ابزار، مانند تصویر ذیل کلیک نمایید.

 پس از ذخیره تغییرات، این باکس در ویترین شما مانند تصویر فوق نمایش داده می شود.


باکس جدیدترین محصولات :

عمومأ مشتریان علاقمندند در جریان جدیدترین محصولات ارائه شده از سوی تامین کنندگان معتبر قرار گیرند، لذا تجارت اول، این قابلیت را برای تامین کنندگان فراهم نموده است تا جدیدترین محصولات ارائه شده خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند.

 پس از درج نام باکس مورد نظرتان -بطور مثال جدیدترین محصولات- بر روی گزینه لیست محصولات، از گزینه های موجود در نوار ابزار مانند تصویر زیر کلیک نمایید. حال در پنجره افزودن لیست محصولات، بخش نوع، جدیدترین را انتخاب کنید.

 شما می توانید تعداد محصولات مورد نظرتان را جهت نمایش به مشتریان در بخش تعداد درج نمایید. همچنین نحوه نمایش این باکس بصورت اسلایدر و یا لیستی به انتخاب شما، از منوی نوع نمایش قابل تنظیم است.

 پس از ذخیره تغییرات، این باکس در ویترین شما مانند تصویر فوق نمایش داده می شود.


باکس محصولات ویژه :

 تامین کنندگان پیشنهادات و ویژگی های خاص محصولات و خدمات خود مانند: کیفیت، تخفیف قیمت، فروش فوری و... را در مقاطع مختلف زمانی به مشتریان ارائه می نمایند. در این راستا امکان درج محصولات و خدمات با ویژگی های فوق در ویترین تامین کنندگان در نظر گرفته شده است.

ابتدا در داشبورد فروش / مدیریت محصولات، گزینه محصول ویژه را در فهرست محصولات انتخاب نمایید.

سپس همانند ایجاد باکس های مشابه که در توضیحات قبل عنوان گردید، کافیست پس از درج نام باکس مورد نظرتان، بطور مثال محصولات ویژه، بر روی گزینه لیست محصولات از گزینه های موجود در نوار ابزار (مانند تصویر ذیل) کلیک نمایید.

حال در پنجره افزودن لیست محصولات، از بخش نوع، ویژه را انتخاب نمایید. همچنین شما می توانید تعداد محصولات و خدمات مورد نظرتان را در بخش تعداد درج نمایید. نحوه نمایش این باکس بصورت اسلایدر و یا لیستی، به انتخاب شما از منوی نوع نمایش قابل تنظیم می باشد. پس از ذخیره تغییرات، این باکس در ویترین شما، مانند تصویر فوق نمایش داده می شود.


باکس گالری:

 تامین کنندگان معتبر معمولاً تصاویری از چرخه تولید، حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی، محصولات شاخص و... را جهت ترغیب مشتریان در معرض دید قرار می دهند.

 بدین منظور تجارت اول جهت برآورده نمودن نیاز تامین کنندگان سراسر کشور در این زمینه، امکان ایجاد باکس گالری را در ویترین فراهم نموده است.

 پس از درج عنوان در باکس مورد نظر (مانند تصویر ذیل) از نوار ابزار بر روی گزینه insert / edit image کلیک کرده و در قسمت source لینک تصویر آپلود شده را درج نمایید. همچنین می توانید در قسمت image description عنوان مناسبی را انتخاب نمایید زیرا این امر تاثیری مثبتی بر روی موتورهای جستجو دارد. در آخر شما می توانید سایز تصویر را تغییر داده و برای ثبت تغییرات بر روی گزینه ok کلیک نمایید.

 پس از ذخیره تغییرات، آلبوم تصاویر در ویترین شما مانند تصویر فوق نمایش داده می شود.


روش دوم :

تامین کنندگان می توانند باکس هایی را که در ویترین ذخیره نموده اند در قسمت مدیریت وب سایت ملاحظه نمایند. از مهمترین قابلیت های این بخش امکان حذف و ویرایش باکس ها می باشد. همچنین شما می توانید با انتخاب انتشار یا عدم انتشار، نمایش یا عدم نمایش این باکس ها را در ویترین خود، تعیین نمایید.

روش دیگر افزودن باکس بدین صورت است که با ورود به بخش مدیریت وب سایت در داشبورد فروش و انتخاب گزینه مدیریت صفحات امکان هردو امکان ویرایش باکس ها و نیز افزودن باکس های جدید فراهم می گردد.

با انتخاب دکمه افزودن صفحه جدید، کادرهای تنظیمات مرتبط نمایش داده خواهد شد.

همانطور که در آموزش سوم اشاره گردید، با انتخاب گزینه "زیر بخش" امکان افزودن باکس جدید به ویترین فراهم می گردد. و کادر نام آیکون و گزینه های نمایش هدر و نمایش در ساید بار جایگزین کادر های قبلی می گردد.

بخش های "نام" و "عنوان" همانند حالت افزودن صفحات، تکمیل می گردد با این تفاوت که اگر شما به برنامه نویسی آشنا باشید، در بخش "نام آیکون" می توانید با درج کد نمایه (آیکون) (به طور مثال: برای جستجوfa fa- search ) در ویترین خود، این نمایه را بالای باکس مشاهده نمایید. البته این مورد تنها در زیبایی سایت موثر است و اگر از این کد استفاده ننمایید تاثیر منفی در بهره برداری از ویترین برای شما ندارد.

 

با انتخاب گزینه "نمایش هدر"، کادری در بالای باکس شامل عنوان نمایش داده خواهد شد. جهت مشاهده این تغییر در تنظیمات ویترین، بخش پیش نمایش را انتخاب فرمایید. همچنین در صورت انتخاب "سایدبار"، باکس کوچک در ستون سمت راست و یا چپ (متناسب با چیدمان انتخابی ویترین) در ویترین نمایش داده میشود ولی اگر ساید بار انتخاب نشود، باکس بزرگ در ویترین نمایش داده می شود.

با انتخاب گزینه های جستجو، دسته بندی محصولات، بخش صفحه و ... همانند روش اول، نسبت به افزودن باکس های متنوع اقدام فرمایید و یا در بخش مدیریت تصاویر نسبت به ایجاد باکس گالری تصاویر و ... اقدام فرمایید.

از آن جهت که در این روش امکان بارگذاری تصاویر و افزودن آن ها به باکس گالری تصاویر فراهم گردیده است، پیشنهاد می گردد، جهت افزودن باکس گالری و یا آلبوم تصاویر و سایر باکس های دارای تصاویر این روش را برگزینید.

 

 

ورود به حساب کاربری

 


نظرات کاربران

نظر خود را ارسال کنید

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید

ارسال نظر