نحوه ثبت سفارشات عمده در بازار معاملات
چهارشنبه, 15 فروردین,1397

نحوه ثبت سفارشات عمده در بازار معاملات

نحوه ثبت سفارشات عمده در بازار معاملات

معاملات بین بنگاهی (B2B)، به شیوه ای از معاملات اشاره دارد که در آن بنگاه های تجاری عموماً جهت تأمین مواد اولیه مورد نیازشان در حجم انبوه، به انجام معاملات با سایر بنگاه ها می پردازند. با تأمین نیازها به طور انبوه و مستقیم از تامین کنندگان می توانید با بهره مندی از تخفیفات خرید در حجم خرید انبوه، در هزینه های خود صرفه جویی نمایید زیرا تامین کنندگان این کاهش قیمت را با فروش عمده و در نتیجه کاهش زمان نگهداری محصولات نزد خود جبران می نمایند.

با فعالیت تجارت اول در زمینه تجارت بین بنگاهی (B2B) امکان انجام مبادلات در حجم عمده فراهم گردیده است و می توانید با دستیابی به مجموعه ای بزرگ از خریداران و فروشندگان در نهایت سهولت به انجام معاملات بپردازید. در این بازار معاملات، فاصله زمانی بین خرید کالا تا دریافت محصولات خریداری شده کاهش می یابد، همچنین محدودیت های جغرافیایی در فرایند خرید و فروش نیز حذف می گردد.

تجارت اول به عنوان نخستین سامانه B2B در ایران، بستری برای کاربران خود فراهم نموده تا بنگاه ها جهت استعلام قیمت در حجم مشخصی از فروش اقدام نموده و با کمترین هزینه بازاریابی و یا منبع یابی (Sourcing) به انجام معاملات بپردازند.

در این راستا پس از ورود به سایت تجارت اول، در بالای صفحه با انتخاب گزینه بازار معاملات، فعالیت های تجاری خود را در راستای B2B آغاز نموده و نسبت به تامین محصولات مورد نیاز خود در حجم انبوه اقدام نمایید.

پس از ورود به صفحه بازار معاملات، با انتخاب گزینه ثبت درخواست خرید جدید وارد صفحه ثبت استعلام قیمت خواهید شد همچنین می توانید پس از ورود به سایت، در صفحه نخست سایت تجارت اول با انتخاب گزینه ثبت استعلام قیمت، به طور مستقیم وارد این صفحه شوید.

در این بخش دو حالت زیر متصور است:

الف) اگر خود یکی از اعضا سایت باشید؛ پس از ورود با نام کاربری به سایت، تنها کافیست قسمت اطلاعات محصولات مورد نظر را (مانند تصویر زیر) تکمیل و بر روی دکمه ارسال درخواست کلیک نماید.

ب) اگر در سایت تجارت اول عضو باشید؛ پس از ثبت اطلاعات درخواست استعلام قیمت مشخصات خود را وارد نموده و در انتها گزینه تأیید اطلاعات و سپس ارسال درخواست را انتخاب نمایید.

همانطور که مشاهده فرمودید، فرآیند ثبت استعلام قیمت، در کمتر از 5 دقیقه صورت می گیرد. حال برای مشاهده پیش فاکتورهای ارسال شده از سوی تامین کنندگان و لیست استعلام قیمت های ثبت شده توسط شما، کافیست پس از ورود با نام کاربری خود، از طریق پنل کاربری بر روی بخش لیست استعلام قیمت های من کلیک نمایید تا لیست استعلام قیمت های ارسال شده توسط شما نمایش داده شود.

همچنین با انتخاب گزینه پیش فاکتور های دریافتی در پنل کاربری می توانید فهرست پیش فاکتور هایی که از سوی تامین کنندگان سراسر ایران در رابطه با درخواست های استعلام قیمت شما ارسال شده است، مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است، شما می توانید در صورت نیاز از فیلترهای موجود جهت یافتن پیش فاکتور دریافتی و یا استعلام قیمت ارسالی مدنظر در هریک از این بخش ها استفاده نمایید.

علاوه بر در نظر گرفتن قیمت، شرایط پرداخت، شرایط گارانتی و پیش فاکتورهای دریافتی از سوی خریداران، بررسی شاخص های دیگری برای انتخاب بهترین تامین کننده ضروریست. شما با جستجوی نام شرکت فرستنده پیش فاکتور در سایت تجارت اول و ورود به صفحه اختصاصی آن شرکت، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید، قادر به مشاهده نشان های اعتبارسنجی اعضای تجارت اول خواهید بود.

این نشان ها شامل نشان تایید هویت، سال های عضویت و نشان عضویت ویژه می باشند.

1.         نشان عضو تأیید شده: به اعضایی اعطا می شود که پس از طی نمودن مراحل اعتبار سنجی و ارسال مجوزهای رسمی و مدارک هویتی توسط کارشناسان تجارت اول بررسی شده و مورد تأیید قرار گرفته اند.

2.        نشان تعداد سال عضویت: با توجه به تعداد سال عضویت و فعالیت شرکت در سایت تجارت اول به او تعلق می گیرد و نشان دهنده فعالیت موفق و درست شرکت مربوطه می باشد.

3.     نشان عضویت ویژه: به اعضای دارای عضویت ویژه اعطا می گردد. اعضای ویژه می توانند ضمن داشتن ویترین از این نشان جهت معرفی خود به عنوان پنلی کارآمد و کامل بهره مند می گردند.

با این شاخصه ها شما درنهایت سهولت و در فضایی امن قادر به تصمیم گیری در خصوص این پیش فاکتورها و انتخاب بهترین تامین کننده خواهید بود.ثبت استعلام قیمت

 

 


پست قبلی
تنظیمات اطلاعات کسب و کار
پست بعدی
فروش آنلاین

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال کنید

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید

ارسال نظر