9 موردی که باید در سئو (seo) حتما یاد بگیرید
پنجشنبه, 28 تیر,1397

9 موردی که باید در سئو (seo) حتما یاد بگیرید

9 موردی که باید در سئو (seo) حتما یاد بگیرید


وقتی برای اولین بار وارد دنیای سئو می شوید، ممکن است به علت گستردگی مطالبی که باید یاد بگیرید دچار سردرگمی شوید. بهتر است بدانید افرادی که در زمینه سئو حرفه ای شده اند دارای چندین سال تجربه می باشند و همواره در حال یادگیری مطالب جدیدی هستند که گوگل به عنوان بروزرسانی منتشر می کند.

مشخصا در ابتدا مواردی وجود دارد که باید یاد بگیرید و بعد از آن باید از تاکتیکها و استراتژی های جدید مطلع باشید.

اما قبل از اینکه احساس درماندگی کنید، باید درک کنید، درحالی که سئو شامل موارد بسیاری می شود، هر مورد به تنهایی خیلی پیچیده نیست؛ اگر سئو را به موارد پایه تقسیم کنید میفهمید که سئو بسیار قابل یادگیری است.

کدام موارد از سئو را باید اول یاد گرفت؟


1. تصویر کلی سئو: قبل از اینکه بخواهید وارد تاکتیکها و ترفندهای سئو شوید، یک قدم دور شوید و سعی کنید که تصویر کلی از سئو را درک کنید.هدف سئو بهینه کردن سایت برای گرفتن رتبه بالاتر در گوگل می باشد؛ روش های زیادی برای بدست اوردن این موضوع وجود دارد ولی همه چیز به مرتبط بودن مطالب سایت با موضوعی که می خواهید در آن رتبه اول را کسب کنید و اعتبار سایت برمیگردد. مرتبط بودن یعنی چقدر مطالب سایتتان به کلمه جستجو شده مرتبط است و اعتبار سایت یعنی چقدر سایت شما برای گوگل قابل اطمینان می باشد.

2. اعتبار دامنه و اعتبار صفحه: در قدم بعد باید درباره اعتبار دامنه و اعتبار صفحه و اینکه چگونه بر رتبه سایت شما تاثیر می گذارند اطلاعات کسب کنید. اعتبار سایت یک امتیاز اختصاصی می باشد که توسط سایت moz به وب سایت ها داده می شود و نشان دهنده این است که چه اندازه سایت شما قابل اطمینان می باشد و به کمیت و کیفیت لینکهایی که به سایت شما ارجاع داده شده ارتباط دارد. هر قدر این امتیاز بالاتر باشد احتمال اینکه در گوگل رتبه بهتری کسب کنید بیشتر می شود. اعتبار صفحه مانند اعتبار سایت می باشد، اما مخصوص صفحات سایت می باشد. اعتبار در کل به کمیت و کیفیت لینکهای ارجاع داده شده به سایت شما ارتباط دارد.

3. بهینه سازی on-site : این نوع بهینه سازی مجموعه ای از تاکتیکهایی می باشد که باعث بهتر دیده شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو می شود. این تاکتیکها شامل تگ title و تگهای meta ،اطمینان از تمیز بودن و کوتاه بودن کدهایتان و تهیه محتوا مرتبط با سایت می باشد.

4. عناصر بازاریابی محتوا: هرچند بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی جداگانه در نظر گرفته می شود ولی محتوا یکی از عناصر اساسی برای سئو می باشد. فقط با تولید محتوای با کیفیت و در طی زمانی طولانی قادر خواهید بود که سایت خود را برای کلمات کلیدی هدف بهینه کنید و اعتبار سایت خود را بالا ببرید و در مخاطبانتان ایجاد وفاداری کنید.

5.لینک گرفتن: از بعضی جهات به عنوان مهمان مطلب نوشتن از اجزای بازاریابی محتوا که در منابع بیرونی منتشر می شود به حساب می آید. هدف از منتشر کردن محتوا در سایت های دیگر ایجاد برند شخصی و برند سازمان بطور همزمان و هچنین ساختن فرصتی برای گرفتن لینک به سایتتان می باشد.

6. اندازه گیری و آنالیز:  برای داشتن سئو خوب همواره باید سایتتان را تجزیه و تحلیل کنید و سپس با استفاده از نتایج تجزیه و تحلیل ها، تغییرات مورد نیاز را در سایت اعمال کنید. همچنان گوگل آنالتیکس یکی از بهترین ابزارها در این زمینه می باشد. اگر در این زمینه تازه کار هستید مقداری وقت بگذارید و گزارشات و سنجه های مختلف را آزمایش کنید.

7. کلمات کلیدی:  با وجود الگوریتم های جدید گوگل، کلمات کلیدی خاص دیگر به اندازه گذشته مورد استفاده قرار نمی گیرند، اما شما باید همچنان کلمات کلیدی کوتاه و عبارت های بلند را که مربوط به سایت شما هست را شناسایی کنید تا کمپین های شما را جهت دهی کنند.

8. سئوی تکنیکال(technical seo): سئوی تکنیکال یکی از قسمت های رعب آور، اما بسیار مهم در فرایند سئو به شمار می آید. ولی نیازی به نگرانی نیست، حتی تکنیکی ترین قسمت سئوی تکنیکال بدون وجود دانش و تجربه برنامه نویسی هم می توانید یاد بگیرید. به طور مثال خیلی راحت می توانید روش بارگذاری و بروز کردن robots.txt را فرا گیرید.

9. عارضه یابی و تطبیق: بعنوان یک سئو کار بطور قطع به مشکلات و چالش هایی بر می خورید؛ رتبه سایتتان افت می کند، در سایت محتوای مشابه پیدا می کنید و... ، باید بدانید چگونه این مشکلات را عارضه یابی کنید تا به کمپین شما صدمه نزنند.

نیازی نیست که این اصول سئو را به ترتیب یاد بگیرید، اما باید اولین چیزهایی باشند که در سئو فرا می گیرید. زمانی که اینها را یاد گرفتید نفس راحتی بکشید چرا که بعد از این یادگیری سئو بسیار اسان می شود.

یادتان باشد فرا گرفتن تئوری سئو خوب است اما اگر می خواهید واقعا در سئو قوی شود باید ان را اجرا کنید.

منبع:forbes.com


پست قبلی
رشد آمازون رو به افول است، اما راهی برای نجات آن وجود دارد
پست بعدی
گزارش تصویری از نمایشگاه الکامپ

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال کنید

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید

ارسال نظر