رشد آمازون رو به افول است، اما راهی برای نجات آن وجود دارد
ﺳﻪشنبه, 12 تیر,1397

رشد آمازون رو به افول است، اما راهی برای نجات آن وجود دارد

رشد آمازون رو به افول است، اما راهی برای نجات آن وجود دارد


بر طبق آخرین آمار خرید آنلاین RBC سرعت رشد آمازون در حال کاهش می باشد

بیشترین رشد آمازون در آمریکا بوده است در حالیکه همچنان چندین بازار دست نخورده خارجی وجود دارد

اینطور که از شواهد مشخص است آمازون هیچگاه مرتکب اشتباه نمی شود، با صنعت های بزرگی که بازار آنها را برهم می زند و محصولاتی که مشتریان همه روزه در فعالیت های روزمره زندگیشان استفاده می کنند.

در هفته گذشته آمازون با اعلام خرید داروخانه آنلاین پیل پک سهام دارویی را به هرج و مرج کشاند.

اینطور به نظر میاید که کسی نمیتواند جلو آمازون به ایستد اما گزارشات اخیر حاکی از آنست که سرعت رشد آمازون در حال کاهش هست که فرصتی را برای رقیبان فراهم می اورد تا غول آمازون را زمین بزنند.

طبق آمار خرید آنلاین منتشر شده از سوی RBC رشد عضویت آمازون پرایم در حال کاهش میباشد. در حال حاضر 55 درصد امریکا عضو امازون پرایم می باشند عددی که با اعداد سال 2017 تفاوتی ندارد

 

گذر از مرزها

 

قرار داد پیل پک جای پای محکمی برای آمازون در صنعت دارویی فراهم می آورد صنعتی که نشان داده در مقابل کاهش قیمت مقاوم است.متخصصان پیش بینی میکنند که آمازون داروخانه آنلاین را به یکی از خدمات پرایم تبدیل کند.

در حال حاضر 119 دلار حق عضویت پرایم دسترسی به آمازون ویدئو ، آمازون موزیک، تخفیف در هول فودز و همینطور ارسال سریع را برای مشتریان به ارمغان می اورد.هرچند RBC ادعا میکند که آمازون به چیزی بیشتر برای دستیابی به عضوهای بیشتر و همینطور نگه داشتن عضوهای قدیمی نیاز دارد.

به همین دلیل متخصصان پیشنهاد می دهند که آمازون باید در بازارهای خارجی نفوذ کند. در حال حاضر عضویت اولیه در هند، آمریکا لاتین، آسیای جنوب شرقی، ژاپن و استرالیا وجود دارد.

با این وجود مشتریان آمازون بسیار به این شرکت وفادارند.آمازون با فروختن محصولات ارزان و گاهی اوقات با تخفیفات زیاد برای مشتریانش ارزش افرینی میکند.

 Guru hariharanمدیرعامل بومرنگ کمپانیی که به فروشگاه هایی مانند تارگت کمک می کند تا جلوی امازون به رقابت بپردازند، خاطر نشان کرده شرکتش متوجه شده خریداران در حالی که در حال خرید از آمازون هستند قیمت ها را در این سایت با هم مقایسه می کنند. این به این معنیست که آنها اعتماد کامل دارند که جنس ارزانتر جای دیگری پیدا نمی کنند.

هنوز بسیاری از متخصصان با توجه به تحویل سریع و اسانی استفاده، اعتقاد دارند آمازون به بدست آ

وردن سهم بازار، علیرغم کاهش رشدش، ادامه خواهد داد.

cnbc.com: منبع


پست قبلی
رشد تجارت الکترونیک B2B طی پنج سال آینده
پست بعدی
9 موردی که باید در سئو (seo) حتما یاد بگیرید

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال کنید

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید

ارسال نظر